teisipäev, 9. oktoober 2018

Taas mitteilm

Meie jälgimissüsteem sai erinevatelt ilmaveebidelt nii palju "ole kodus" teavet, et jäimegi täna onni. Magasime mõnuga nii kaua ,kuni leppisime veele mitteminekus. Ja selle asemel ,et edasi tukkuda oli uni klishee kohaselt "nagu pühitud". Siplesime veel mõnda aega voodis. Ja siis alustasime päeva sisustamisega. Mina tegin saunaahju tule, Anti õngitses paadisillal. Peab ütlema kummagi tegevus kestis päris pikka aega. Valmiv supp pliidil andis siiski ühel hetkel märku ,et nüüd on aeg. Ja saun võttis sellise aja ,et see keedus suutis pliidi peal lõpuks ära jahtuda. Täna lisandus saunatoimingute hulka ka saunaviht. Me olime enne alati unustanud viha likku panna. Nii ,et selle järgi on sauna kasutamine suures plaanis ettearvestamatu spontaansus. Jões käisime lugematu arv kordi ning tulenevalt viha lühikesest leotusajast transportisime jõkke lisaks kohalikele langenud sügislehtedele oma kehal ka Eesti vihameistri kätetöö vilju. Mis olid palju erksamad ja ilusamad ning südamelähedasemad.

Anti on ikka paras pehmo, sakussooniks oli toorvorsti pealuukujuline viil(!) mille dippideks omakorda jälle worcesteri kaste(1) ja põltsamaa sinep(2). Korralik gurmeesnäkk.
 Ja siis ma nägin ,et kastab küll kastmesse nr 1 ja käsi liigub ka teise dipianuma kohale ning teeb liigutuse nagu kastaks oma toorvorstiviilukese sinna sisse aga hoplaa. Vahele jäi.  Loodan ,et minu kehv kirjaoskus ikka maalis pildi pehmeanti käitumisest joogilauas, see kõik oli värviliselt muide. Nüüd tuleb meelde ,et saunast jõkke käies ta hõljus ka ülemistes soojemates veekihtides. Eriti kõva mees. Nõukaaja inimesele ütleb persooni kohta palju ka järgmine - ta loopis ka saia !

Pm läks istumine korda , moodustasime ka kohaliku ametiühingu rakukese. Mis asub tööle juba homme.

Ametiühingu "kuhaprvo" nimel

Mehis ja Anti

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar