esmaspäev, 8. oktoober 2018

Kaks korda jõel


Täna läksime liikvele hiljem tänu spordisaatele varahommikul. Jõudsime merele - seal paate niipalju ,et kõik stampkohad ja aktiivsed püügiviisid olid kaetud. Jigitamine, tirgutamine, jerkimine, trollimine sügavas, trollimine madalas, niisama landiloopimine, isegi peipsi rakenduse moodi asjaga prooviti ahvenat. Sättisime ennast nii, et enam vähem kõigil sai silma peal hoida. Arvake ära , kellel läks kõige paremini. Vastus on - see kes täna kalale ei tulnud on võitja. Merel, roostikus ja jõesuudmes ei toimunud mitte, kui midagi. Meile tuttav tunne. Proovisime lahkudes ka trollida , mina kaotasin landi ja Antil käis küljes minilima. Kõik. Tulime onni ära, käisime Pena juures joogivett toomas ning uuendasime netti nädalaks. Võtsime linnast ka lõunasöögi ühes.


 Veetsime päeva onnis , valmistudes samal ajal vaimselt päikeseloojangueelseks efektiivseks püügiks.
Kui päike oli vajunud metsa taha, olime meie põõsa augus usinasti ametis. Ja siis Anti sai paugu kollasele(!) jigile. Minu naturaalet ei tahtnud samal heiteliinil keegi. Ning järgmise viskega realiseeris Anti võtu ära.


Otse loomulikult tõestas õhtune käik ,et mingit vahet pole. Kala pole ja kui on on see väikest sorti haug. Selline olukord. Seniks hoiavad üleval tuju saun ja võimalikud põhjused ,miks me kala ei saa. Neid on omajagu. Reastada püüame need järjekorda ehk kunagi hiljem.

1. Ei oska  kala püüda.
2. Vesi on liiga selge
3. Jões ei ole voolu ja seetõttu kalade ränne puudub
4. Vesi on liiga külm
5. Vesi on liiga soe.
6. Kala närib öösel
7. Käime valel kellaajal
8. Käime valedes kohtades
9. Jões ei olegi kalu
10. Ei tea mis lant töötab
11. Valed püügivõtted
12. Karma
13. Loodus näitab võimu
14. Liiga vara tulime
15. Liiga hilja tulime
16. Vähese viina viga
17. Vandenõu meie vastu
18. Ilm on liiga muutlik
19. Õhurõhk käib üles-alla
20. Tuul on iga päev ise ilmakaarest

Mängust väljas hiirte saldo on 4 juba. Neid saab muide esile kutsuda krabistavat häält tehes. Kartulikrõpsude söömine ja krõpsukoti mudimine aitab suurepäraselt.

Oeh
A ja MKommentaare ei ole:

Postita kommentaar