esmaspäev, 24. september 2018

Tõsine tööpäev

Laupäev algas vägagi toimekalt. Enne ,kui mina korralikult jalad alla sain olid Ormi ja Andrus  pesuruumi vana põranda enamjaolt eemaldanud. Ega see väga keeruline ei olnud ,sest tegu olid omajagu pehme põrandaga. Murekohaks oli küsimus - mille pagana külge uus põrand kinnitada.


Alustalad seina all olid pudenenud samuti põrmuks.Kuna meil materjaliga priisata ei olnud , pidime natuke nuputama - mis ja kuidas. Aluspalkide asendamise ajal prussidega hoidis seinu üleval meie sõber sauna katus - seinad rippusid õhus. Oluline oli siiski kogu aeg edasi teha - muidu see töö ju edeneda ei taha.


Nn laagid paigas, oli järg põrandalaudade käes. Punnid ja sooned ja lauaotsad immutasime enne tõrvaõliga. Tõrvaõli soojendamiseks ohverdasime ühe panni. Heatujulised põrandaehitajad - see on poseeritud pilt aga päriselt ka mossitamist polnud:


Töömaad õues kaitses vihmahoogude eest meie võimas "keset hoovi" vaher.


Üks teine Vaher samal ajal norises voodis ja lööktööl ei osalenud. Saabus eile õhtul.
Viimase lihvi andis improviseeritud liistutamine ning kogu põranda õlitamine.


Ja voila. Tulemus sai selline:


Enamus "otse õue"aukudest saime õnneks käepärase materjaliga kaetud ja tuul läbi ei puhu. Kohalolnud jäid igatahes rahule. Peedu ja Peeter kahjuks meie töö vilju nautida ei saanud ,sest neid ootas Helsingi jäähallis Joe Bonamassa ja lahkusid juba lõunast. 

Remondi peale läks enamus päevast ära. Ühe kääru õhtul siiski kõik merele tegid. Haugiseks said merel kõik, aga aega nappis. Meie Kaleviga tõime  Ormile kumbki ühe 2 kilose haugi.
Kalapiltide asemel panen ühe looduspildi. Siin olen pildistanud tõusvat kuud:


Õhtul enne seapraadi testisime uue põranda ka kohe ära. Pidas vastu isegi Bonderi võngutavale pesemisstiilile (Seda peab ise nägema).

Mehis
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar