pühapäev, 23. september 2018

Positiivsus eelkõige

Alustame seekord hoiakust. Kõik on väga hästi, lausa suurepärane, sest hullemaks enam minna ei saa.
Kalapüügi moodi tegevust ja sellega seonduvat sai viimati proovitud siinsamas Soome kalastusbaasis  kevadel. Metsikult pikk paus.
Selle tripi leppisime Turistiga kokku ja bronnisime onni ära kuu alguses aga mõjuvatel põhjustel jäi Viljaril kaasa tulemata. Mina olin oma asjad juba pöördumatult organiseerinud niimoodi ,et lihtsalt pidin tulema. Tee peal ühes poes oli jõuluvana jätnud minu nimele paki ( Antile - nad on kohal!!)


Suurepärane oli loomulikult see ,et põllult oli vili koristatud. Jõudsin onni taha midagi kolme paiku ja Bonderi timurlased ehk bonderlased tegid nobedalt auto tühjaks. Sauna pesuruumi põrandalauad olid seega kohal.


Bonderlased aitasid ka vana hea halli vette ja modra taha tõsta. Kella viieks ehk ~2 tunniga oli valmidus nii kõrge ,et kaalusin veele minekut.


Selle aja sisse mahtus ka paadi pesu ,mis kevadel tegemata jäi.


Panen abilistest ka ühe võtte. Bonderlaste lõunapaus.


Peedu ja Peetri ennelõunased kalad. 2+ kilone säigen on Peetri tabatud.


Peetril läheb üldse hästi, Päev varem karistas ära 1,2 kilose ahvena. Tuli haugiplekiga, professoriga vist. Oma osa selles oli ka El friedel.Kui juba nimetamiseks läks siis halli ristin El Perroks.
Et, kõik nii hästi sujus otsustasin ka vee peal väikese kääru teha. Ilm on siin meeldivalt tuuline olnud ning sama ilusat tuult lubab ka lähitulevik.


Paadis olles tärkas ,et pole üksi selle konfiguratsiooniga veel käinud. Ning uus tippmark sündis juba sõudekanalis.


Tegelikult jooksis isegi meeldivad 48km/h välja sirge lõpus. Tulenevalt paadi kujust sellisel kiirusel ta enam eriti juhitav ei olnud ,sest glisseerimine muutus hõljumiseks ning vees oli vaid mootorijalg.
Merel tegin lühikese jergisessiooni. Mille tulemusel tabasin 5 limatuubi + kaks võttu oli veel. Ära võtsin 3 poolese Ormile.


Ülejäänud kala oli konn.


 Õhtul tegin juba traditsiooniks saanud böff`´i. Salmonelloosipuhang jäi ka seekord olemata. Tore kas pole.


 Istumine läks pikale nagu alati peale taaskohtumisi. Parajalt pikk päev oli.

El Mehis
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar